Legendi järgi kutsunud Jumal kokku kõik rahvad, et neile maad jagada. Kohale tulnud kõik rahvad peale bulgaarlaste – nood teinud parajasti põllul tööd. Kogu maa jaotatud laiali, kuid Jumal andnud bulgaarlastele töökuse eest tükikese maapealset paradiisi – külluseaia otse Balkani poolsaare südames, mida sellest ajast kuni tänase päevani Bulgaariaks kutsutakse.
Bulgaaria on oma rikkaliku ajaloo ja hästi säilinud traditsioonidega üks vanimaid Euroopa riike. Loodushuvilistel on võimalik nautida mägesid, metsi, merd ja riigi muljetavaldavaid maastikke. Linnades leidub rohkelt arhitektuuri ja mitmekülgseid meelelahutusvõimalusi. Bulgaaria peamiseks tõmbenumbriks on Musta mere rannik oma imeliste kuurortide ja meeldiva meretuulega. Bulgaaria idapiiri ääristab koguni 378 km ulatuses Musta mere rannik. Must meri on puhas, rahulik ja mitte kuigi sügav. Selle soolasisaldus on koguni kaks korda väiksem kui Vahemere oma ning meres ei ela röövkalu.
Atraktiivsed hinnad, leebe kliima, mitmekesine looduskeskkond ja pika minevikuga ajalugu võimaldab Bulgaarial konkureerida maailma kõige populaarsemate puhkusekuurortidega. Sellest, et riik on lõõgastumiseks ideaalne valik, annab tunnistust ka pidev turistide voog Bulgaaria kaunitesse mereäärsetesse kuurortidesse.
Parim aeg Bulgaarias puhkamiseks on maist septembrini. Riigi pehmet kliimat mõjutavad Vahemeri ja Must meri. Suvel on siin harva väljakannatamatult palav – õhutemperatuur jääb vahemikku 25-31°C. Mägistes paikades langeb õhutemperatuur õhtuti viie kraadi võrra madalamale kui ülejäänud Bulgaarias.
Mida vaadata?
Bulgaarias on soovitatav juua pudelivett ning kraanivee joomine ei ole soovitatav.
Ainulaadseim meene Bulgaariast on roosiõli ning sellest valmistatud alkohoolsed joogid (naistele 20 kraadine, meestele 40 kraadine).
Mõned Bulgaarias kasutusel olevad žestid on meie omadest erineva tähendusega. Näiteks pea noogutamine tähendab eitust ning pea külgedele pööramine jaatavat vastust.
Bulgaarias on hea bussi- ja rongiühendus ning ühistranspordipileteid saab osta sõidukist. Linnades sõidavad bussid, trollid, mõnel pool ka trammid ja metroorongid. Enamikel taksodest on taksomeetrid, mis töötavad eri hinnarežiimide alusel olenevalt kellaajast ja nädalapäevast. On soovitav alati enne sõitu hinnas kokku leppida.
Üldine info
Pealinn - Sofia
Valuuta - leev (BGN)
Keel - bulgaaria keel, tähestikuna kasutatakse kirillitsat
Kellaaeg - sama aeg, mis Eestis (UTC +2)
Religioon - enamuses õigeusk, lisaks on ka islamiusulisi, katoliiklasi ja protestante
Saatke meile oma reisisoov koos kuupäevadega ning inimeste arv ja vanused.