Тuneesia on maa, kus tunnetad Araabia ja Prantsuse kultuuri eripärasid. Riigi pikka rannikut uhub ühelt poolt imeliselt sinine meri ja teiselt poolt Sahara kõrbe laiuvad liivad.
Tuneesia pakub kõike, mida võib nimetada Põhja-Aafrika kultuuriks. Riigi taevapiiri ääristavad teravatipulised mošeed, pubidest immitseb välja magusat vesipiibusuitsu ning tänaval mängivad eakad inimesed rõõmsalt doominot.
Tuneesia on kuulus oma rannikukuurortide poolest, kuid siit leiab ka palju õdusaid kalurikülakesi, kus aeg liigub omas tempos ja turism on alles lapsekingades. Paljud Tuneesia kuurordid uhkeldavad suurepäraste spaakeskuste ja sanatooriumidega, kus pakutakse mereveega raviprotseduure, mudavanne ja ravimassaaže.
Enamik turiste suundub üldiselt Tuneesia kuulsatesse kuurortlinnadesse nagu Hammamet, Sousse, Port El Kantaoui, Monastir, Mahdia. Neis linnades saab jalutada kitsastel ajaloolistel tänavatel, tutvuda mošeede ja traditsiooniliste turgudega ning puhata hotellides, kus pakutakse esmaklassilisi teenuseid.
Parim aeg külastamiseks
Tuneesia põhjaosa rannikualadel valitseb mahe vahemereline kliima niiske ja pehme talve ning kuuma ja kuiva suvega. Päike kuldab Tuneesia randu maist septembrini, nii et päikesepuudust siin karta ei ole. Suvel on päevased temperatuurid Tuneesia kuurortides umbes 30 °C ringis ja veetemperatuur umbes 23 °C. Keskpäeval tasuks pigem varjus püsida, kuid hommiku- ja õhtutunnid on väga mõnusad. Vahemerelt puhuv briis, sukeldumine, ujumine ja muud veespordialad, mida soojas merevees või päikeselisel rannal harrastada saab, aitavad samuti ülekuumenemist vältida.
Mida vaadata?
Olenemata lõbusast kuurordimelust ei tohi unustada, et Tuneesia on islamiriik. Õpi tundma kohalikke traditsioone ja püüa mitte solvata kohalikke, nende kombeid ja eluviisi, seda eriti ramadaani ajal. Pühades paikades tuleb riietuda tagasihoidlikult, naistel soovitame kanda rõivaid, mis kataksid käsi ja jalgu.
Linna piires sõidavad kollased taksod. Ehkki kõik taksod on varustatud taksomeetriga, on kasulik taksojuhiga enne sõitu hinnas kokku leppida. Marsruuttaksod – külgedel musta triibuga valged mikrobussid (luaaž) sõidavad linnas ja linnade vahel kindlaksmääratud marsruudil. Odav kuurorditransport on ka tuk-tukid.
Tuneesia seaduste järgi ei tohi kohalikku valuutat riigist välja viia, seepärast vahetatakse dinaarid äralennu eel lennujaama valuutavahetuspunktis (kuni 100 dinaari) kviitungi alusel muuks valuutaks.
Kraanivee joomine pole soovitatav, eelistada tuleks pudelivett.
Suvehooajal ära unusta kasutada päikesekaitsekreemi.
Üldine info
Pealinn - Tunis
Valuuta - Tuneesia dinaar
Keel - araabia keel
Kellaaeg - 1 tund Eesti ajast taga (UTC +1)
Religioon - 98% elanikkonnast on moslemid, 1% kristlased ja 1% judaismi ja teiste religioonide järgijaid
Saatke meile oma reisisoov koos kuupäevadega ning inimeste arv ja vanused.